بیایید با این اشاره گرهای توسعه شخصی اعتماد به نفس پیدا کنیم!

بیایید با این اشاره گرهای توسعه شخصی اعتماد به نفس پیدا کنیم!

هر مشکلی یک راه حل دارد و هر مسئله ای نیاز به کمک حرفه ای ندارد. با داشتن اطلاعات مناسب و اندکی تلاش می توانید از هدایایی که به شما تعلق گرفته است استفاده کنید تا به هر چیزی دست پیدا کنید. برای راهنمایی شما در جهت داشتن زندگی بهتر از نکات خودیاری که در اینجا ذکر شده استفاده کنید.

هنگام تلاش برای دستیابی به اهداف و بهبود خود ، مهم است که خود را کلی نگر در نظر بگیرید ، این بدان معناست که به عنوان یک فرد کلی. شما به عنوان یک انسان ، از یک جسم فیزیکی و همچنین ذهنتان تشکیل شده اید. اگر بدن شما ناسالم ، بیمار یا استرس داشته باشد ، ذهن شما نیز خراب و ناسالم است. با پیگیری تناسب اندام و سلامت جسمی ، در خوشبختی ذهنی خود کمک می کنید.

فاصله وضعیت فعلی و اهداف رشد شخصی خود را تصدیق و ارزیابی کنید. رشد شخصی یک شبه اتفاق نمی افتد ، بنابراین بهتر است ارزیابی صادقانه ای از میزان تلاش برای رسیدن به اهداف خود انجام دهید. این به شما امکان می دهد مسیری را تنظیم کنید که برای زندگی و اهداف شما تنظیم شده باشد.

با بهره وری بیشتر کار کنید تا از تلاش خود بیشترین بهره را ببرید. یک روش خوب برای کار طولانی مدت ، استراحت مکرر است. این ممکن است اشتباه به نظر برسد ، اما واقعیت این است که وقفه های بیشتر فرصتی برای استراحت و شارژ مجدد به شما می دهد. وقتی کار را به عقب برگردانید ، می توانید تمرکز بیشتری داشته باشید و کارهای زیادی را انجام دهید.

برای کسانی که به دنبال دستیابی به پیشرفت شخصی در سطح معنوی هستند ، سریع سعی کنید به بدن و حالت ذهنی خود متصل شوید. این می تواند به شما کمک کند تا رذایل بدنی را تسخیر کنید و به خود جسمی خود نزدیک شوید. با فرض اینکه شرایط سلامتی ندارید (و حتماً ابتدا به پزشک توصیه کنید) ، روزه داری راهی عالی برای یادگیری بیشتر در مورد خودتان است.

هدف معقول و قابل دستیابی را برای تمرکز بر آن تعیین کنید. از دیدگاه توسعه فردی ، ممکن است بخواهید هدفی کوتاه مدت را که طی چند سال قابل دستیابی است و هدفی بلند مدت را برای مسیری که می خواهید زندگی شما به مرور زمان طی کند ، تعیین کنید. اهداف شما حرفه ای یا شخصی باشد ، داشتن یک نتیجه کاملاً مشخص به شما کمک می کند تا یک برنامه توسعه تنظیم کنید.

کتاب های خودیاری در توصیه ها مفید هستند اما گاهی اوقات در مورد کیفیت های واقعی تغییر دهنده زندگی فاقد آن هستند. اقدام به توصیه هایی که در ادبیات ارائه شده است مهم است که کلمات کتاب فقط کلمات هستند تا زمانی که آنها را در یک موقعیت واقعی زندگی قرار دهید. بهترین معلم برای کنار آمدن با یک موقعیت ، تجربه زندگی واقعی است. هیچ جایگزینی برای واقعیت وجود ندارد.

عزت نفس خود را با کنترل نحوه گفتگو با خود تقویت کنید! با خود خوب باشید و مطالب و اشتباهات کوچک خود را بپذیرید. هیچ کس کامل نیست ، و احتمالاً با انتقاد بیش از حد و عفو نکردن از افراد دیگر این کار را نمی کنید ، بنابراین نسبت به خود چنین رفتار نکنید! به خودتان اجازه دهید اشتباه کند و بی نظیر باشد.

مناطقی را در زندگی خود پیدا کنید که بیشترین اعتماد به نفس را ندارید. اگر وقت بگذارید و برنامه ریزی کنید که به چه مناطقی اعتماد ندارید ، متوجه خواهید شد که به راحتی جلب اعتماد در آن مناطق آسان تر است ، نه اینکه بخواهید در همه موارد زندگی خود اطمینان کلی کسب کنید.

اگر روی توسعه شخصی کار می کنید ، باید کتاب بخوانید تا سعی کنید از دیگران اشتباهات را یاد بگیرید. خواندن کتاب می تواند به روند رشد شخصی شما کمک کند ، زیرا شما برخی از اشتباهاتی را که دیگران مرتکب شده اند خواهید دید ، و می دانید که چگونه از انجام همان اشتباه جلوگیری کنید. کتاب های رابرت کیوساکی یا ست گودین را امتحان کنید.

وقت و وسایل خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و احساس ثروت و ثروت کنید. وقتی خودتان را به دیگران می دهید که به آن نیاز دارند ، شروع به قدردانی از داشته های خود می کنید و نسبت به آنچه به دیگران پیشنهاد می کنید احساس افتخار می کنید. هدیه دادن به افرادی که کار شما را ندارند نیز به آنها کمک می کند. این یک وضعیت برد-برد برای همه است.

وقتی می خواهید هر نوع درگیری را حل کنید ، از انتقاد و سرزنش خودداری کنید. حتی اگر مشخص است که چیزی به طور قطع تقصیر کسی است ، از بیان آن در طول دوره قطعنامه خودداری کنید. این نظر را برای خود داشته باشید تا از شروع مشکلات بیشتری که باید در زندگی شما حل شوند جلوگیری کنید.

یک نکته عالی برای پیشرفت شخصی این است که همیشه مطمئن شوید که برای عقاید خود ایستادگی می کنید. اگر جرات لازم برای ایستادن برای آنچه را که به آن اعتقاد دارید ندارید ، در اینصورت احمقی ضعیف دیده خواهید شد. برای اطمینان از صحت ادعاهای خود تحقیق دقیق کنید و نمی توان حقیقت را انکار کرد.

وقتی می خواهد چیزی را به شما بگوید به درون خود گوش دهید. اگر وقت خود را برای گوش دادن اختصاص دهید ، چیزهای زیادی وجود دارد که ذهن و بدن شما قصد دارد به شما بگوید که باید واقعاً بشنوید. این موارد می تواند در مورد سلامتی ، ذهن یا روح باشد و همه آنها به همان اندازه مهم هستند که شنیده می شوند.

خود را وادار به ریسک جدید کنید. انجام اولین قدم برای ایجاد تغییر اغلب بسیار دشوار است ، اما با اجازه دادن به خود برای انجام یک خطر جدید به شما نشان می دهد که می توانید این کار را انجام دهید و می توانید در زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید. هنگامی که با این خطر جدید موفق شوید ، انگیزه ادامه خطرات جدید را به شما می دهد.

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *