با این نکات مفید شخصی در زمینه پیشرفت ، از زندگی خود بیشترین بهره را ببرید

با این نکات مفید شخصی در زمینه پیشرفت ، از زندگی خود بیشترین بهره را ببرید

رشد شخصی اصطلاحی مناسب برای توصیف انتخاب شخصی شما برای برداشتن گام هایی برای غنی سازی زندگی شما است. در حالی که برای رسیدن به هدف شخصی خود تلاش می کنید ، نکات مفیدی را پیدا خواهید کرد و توصیه های ارائه شده در این مقاله شما را در مسیر حرکت و قدم های درست در مسیری که انتخاب کرده اید ، می برد.

تعیین اهداف گام مهمی در بهبود احساس جهت و هدف شما در زندگی است. وقتی یک برنامه مشخص و یک هدف خشمگین را کنار بگذارید ، افسردگی کاملاً راحت به شما نزدیک می شود. چیز مهمی را برای خود انتخاب کنید و از لحظه بیدار شدن از صبح برای آن تلاش کنید. این می تواند سلامت جامع شما را بهبود بخشد و به یک ذهنیت شادتر کمک کند.

یک ژورنال قدردانی داشته باشید. این یک روش عالی برای شماست که می فهمید زندگی شما آنقدرها که فکر می کنید بد نیست. هر روز 10 چیز بیاورید تا احساس شکرگزاری کنید و آنها را بنویسید. پس از مدتی ، دیگر نیازی به تفکر سخت نخواهید داشت زیرا شروع به ایجاد “نگرش سپاسگزاری” می کنید که باعث می شود زندگی خود را بدانید

از تصمیم گیری در این جاده خودداری کنید ، زیرا ممکن است فرصتی باشد که شما از دست می دهید. هرگز از یک فرصت عقب نمانید. اگر در مورد یک منطقه خاص آگاهی ندارید ، هنوز هم باید مایل باشید با اطلاعاتی که در دست دارید آگاهانه ترین تصمیم را بگیرید. برای انتخاب خوب باید غرایز خود را پرورش دهید. حتی می توانید از اشتباه کردن چیزهای زیادی یاد بگیرید زیرا می دانید که چه کاری نباید انجام دهید. یک انتخاب اشتباه فقط اطمینان از بهتر بودن انتخاب بعدی شما را تضمین می کند.

هنگام تلاش برای کنار آمدن با افسردگی ، سعی کنید به افرادی که به آنها اعتماد دارید مانند دوستان و اعضای خانواده رجوع کنید. آنچه را که پشت سر می گذارید با آنها به اشتراک بگذارید. از آنها پشتیبانی و کمکی را که نیاز دارید بخواهید. با وجود اینکه کمی خود را گوشه گیر می کنید ، می توانید با کمی عشق و کمک این دوران سخت را پشت سر بگذارید.

رشد شخصی یک روند صمیمی و چالش برانگیز است. برای آسان تر کردن جستجوی کشف خود ، یک ژورنال را با جزئیات اهداف خود شروع کنید. این می تواند به شما کمک کند پیشرفت خود را تجسم کنید و جدول زمانی بهینه را برای اهداف شخصی تعیین کنید. همچنین می توانید از این ژورنال برای جزئیات موانع و موفقیت های موجود در این راه استفاده کنید – ممکن است متوجه شوید که کار شما بیش از تصور شماست.

محیط های مثبت را جایگزین محیط های منفی کنید. خود را مشغول و محصور در اطراف افراد و چیزهایی کنید که تأثیر مثبتی روی شما دارند. کمتر درگیر عادت های بد مانند سیگار کشیدن یا پرخوری خواهید شد ، بعلاوه احتمال اینکه از وقت خود به صورت مثبت و سودمندتر استفاده کنید بیشتر است.

برای رفتار مثبت به خود جایزه دهید. چه به طور فعال در تلاش برای لاغر شدن باشید و چه در تلاش برای بهتر کردن زمان و مسافت خود در دویدن صبح خود ، تشخیص دهید که چه پیشرفت مهمی داشته اید و بر این اساس به خود پاداش دهید. یک لباس جدید یا سفر به سالن یک انگیزه واقعی برای کار کردن تا رسیدن به اهداف خود خواهد بود.

مدیریت زمان کلیدی برای داشتن یک زندگی متعادل است. در طول روز همیشه کارهای بیشتری باید انجام شود تا اینکه وقت آن کارها باشد. شما باید گزینش گرا باشید و در انتخاب کار با وقت خود اطمینان داشته باشید. هدف داشته باشید ، برنامه ریزی کنید و در صورت بروز اتفاق غیر منتظره ، اگر چیزی باعث خوشحالی شما می شود از آن استقبال کنید. شما باید مدیریت زمان را تمرین کنید.

اگر خود را بیش از حد معمول در معرض افکار منفی و مشاهدات انتقادی می دانید ، به دنبال حلقه های اجتماعی خود باشید. ممکن است دریابید که هم سن و سالان شما به یک چشم انداز بسیار بدبینانه و تندبینانه کمک می کنند ، و به این افراد اجازه می دهید نارضایتی خود را به طور فعال شکل دهند. سعی کنید خود را با افراد مثبت پرور و محاصره کنید که می توانند به عنوان مثال رهبری کنند.

یک راه عالی برای کمک به خود در افسردگی ، کمک به دیگران از طریق داوطلبانه است. بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی سرانجام احساس تاسف می کنند ، اما اگر به شما کمک کند ، می توانید زندگی مردم دیگر را درک کنید ، در حالی که زندگی خود را بیشتر احساس رضایت می کنید. این همچنین یک راه عالی برای ملاقات با افراد جدید است.

قبل از اینکه به خود اجازه دهید با عصبانیت عکس العمل نشان دهید ، از خود این سوال را بپرسید: بدترین پیامد ممکن است ناشی از تن دادن به عصبانیت من باشد؟ در بیشتر مواقع ، خواهید دید که بدترین نتیجه ممکن – خشونت ، مشکلات حقوقی ، زندان – به سادگی ارزش آزادی مختصر تسلیم خلق و خوی شما را ندارد.

نگرش هایی را که نسبت به کیستی دارید شناسایی کنید. عادت های بد از ارزش های بد ناشی می شود که از نگرش های بد ناشی می شود. اگر بتوانید نگرشهای منفی خود را شناسایی کنید و برای تغییر آنها تلاش کنید نوع شخصی خود را بهبود می بخشید. با این پیشرفت ، در سطح شخصی بیشتر پیشرفت خواهید کرد.

بر اساس خرد خود عمل کنید و با اعمال خود زندگی کنید. فقط به دست آوردن دانش و درک بسیار ارزش دارد. نحوه عمل به این خرد شما را تعریف می کند. دیگران نمی توانند درون را ببینند تا سطح درک شما را بدانند ، با این حال می توانند اقدامات شما و چگونگی سود آنها برای جامعه ، افراد یا کل جهان را ببینند.

درباره admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *